+ 86 18329092593sales@trustprints.com

Прилагодено пакување на храна

Време е да и дадете на вашата храна драг шоу. Сертификација за храна, едношалтерска услуга. Направете ја вашата храна ѕвезди на утрешниот ден.

Започни
Асортиман на производи од хартија и картон за еднократна употреба, вклучувајќи чаши, кутии, капаци и црвена хартиена кеса на црна позадина.

Верувајте добавувач на пакување храна

Ако ви треба сопствен добавувач на пакување ресторани, не гледајте подалеку од нас! Ние обезбедуваме најквалитетни услуги за пакување храна прилагодено за да ги задоволиме сите ваши потреби.
Прво, ние ви ги обезбедуваме најосновните услуги за дизајн на пакување. Без разлика дали барате специфичен тип на пакување или ви треба помош со дизајнот, нашиот тим може да ви помогне.
Второ, обезбедуваме услуги за обработка и редизајн на примероци; ако ви требаат, можете да не контактирате за да добиете бесплатни примероци за залихи. Или испратете ни го вашиот дизајн за да направиме сопствен примерок.
Конечно, ние нудиме услуги за масовно производство за масовно производство на бројот на пакети што ви се потребни. Во исто време, нашиот систем за проверка на квалитетот ќе го потврди квалитетот за вас.
Се гордееме со нашата работа и ќе се погрижиме вашите производи да изгледаат најдобро. Со нашето долгогодишно искуство во индустријата, можете да бидете сигурни дека сте во добри раце со нас. Контактирајте не денес за да дознаете повеќе за тоа што можеме да направиме за вас!
РЕШЕНИЕ ЗА ПАКУВАЊЕ НА ХРАНАТА

Нашата цел: Безбедност и заштита на животната средина

100% сертифициран FSC за рециклирање

Како еколошки производител на сопствени пакувања за храна, се гордееме што сме лидери во одржливите решенија за пакување. Ние нудиме различни еколошки опции за пакување кои се и стилски и функционални. Нашата цел е да им помогнеме на нашите клиенти да го намалат нивното влијание врз животната средина додека обезбедуваме производи со висок квалитет.

Гаранција за безбедност

Како добавувач на пакување храна, безбедноста е наше прво внимание. Нашето пакување е дизајнирано да ја одржува вашата храна свежа и без штетни хемикалии. Нашите различни сертификати за квалификација ќе станат најмоќните убедувачи за да ја изберете нашата компанија.
Сертификација Bureau Veritas за SHAJIAZHUANG CHUANGMEI PAPER PRODUCTS CO.,LTD во Хебеи, Кина. Документот ја потврдува усогласеноста на компанијата со стандардите на FSC за производи од хартија. Издадено на 15 јуни 2000 година, истекува на 14 јуни 2025 година. Има FSC и други сродни логоа на дното.
Национална лиценца за производство на индустриски производи
Санитарна лиценца за претпријатија за производство на производи за дезинфекција

Време за забава

Случај со сите клиенти
Печатени хартиени чаши
Кутија за храна
Ткиво хартија за одделение за храна
Печатени хартиени кеси
Додатоци за пакување
Дознај повеќе

Коментари од купувачи

Работата со TrustPrints беше изненадување за нас. Ние сме мал старт-ап бизнис кој бара кутии за пакување храна што одговараат на имиџот на нашата компанија. По комуникацијата со тимот на TrustPrints, откривме дека нашите релевантни информации не беа доволно сеопфатни и професионални. Нивниот тим ни го покажа своето богато искуство и вештини во текот на процесот на дизајнирање, правејќи нè да веруваме дека тие се многу професионален тим. Мислам дека е мудро да се работи со нив долго време.
Леонард Нокс
Како компанија која пробала многу добавувачи на пакување, морам да признаам дека работата со TrustPrints беше успешна и тие ни докажаа дека нашиот избор е вистинскиот. Нивниот тим е многу трпелив и дискретен, а услугата е многу внимателна. Тоа е пријатно искуство за соработка. Конечниот дизајниран производ дури ги надмина нашите очекувања. Мислам дека го најдов добавувачот на фиксно пакување на нашата компанија.
Адел Бесемер
Мојот пријател ми препорача TrustPrints, а јас верувам во изборот на мојот пријател. Во исто време, TrustPrints ми докажа со практични активности и физичко пакување дека тие навистина се доверлив добавувач на пакување. Јас сум перфекционист. За време на процесот на дизајнирање, тие трпеливо соработуваа со мене за промена на дизајнот на амбалажата и ми даваа предлози за ревизија додека не се задоволи финалното пакување. Да не зборуваме, последниот процес на испорака беше исто така многу мазен.
Најџел Невин
Индустриски машини кои обработуваат големи хартиени ролни со работник во позадина.
Работник кој ги прегледува машините во индустриски амбиент со опрема и кутии.
Работниците во сини униформи управуваат со машини во добро осветлена производствена постројка.
Внатрешноста на магацинот прикажува високи бели завиткани ролни прицврстени со зелени ремени, стојат на дрвени палети, под структуриран метален покрив со покривни прозорци.
Внатрешноста на магацинот со големи наредени ролни од кафена хартија, некои означени со рачно напишани белешки, под метален покрив со филтрирање на природно осветлување.
Простран производствен под со зелени машини и работни станици, поставен на позадината на големи прозорци и рамномерно распоредена опрема.
Модерен индустриски објект со бела машини, челични маси и надземни канали.
Машини во индустриски објект со зелен под со надземни светла.
Работник управува со виљушкар во магацин со наредени кутии и етикетирани полици.

Следна станица - Фабрика

Добредојдовте да ја посетите нашата фабрика, ова е местото каде што може да се види чудото, претворајќи ги дизајнерските цртежи во физичко пакување. Целиот процес е строго следен и строго се контролира санитарната средина. Квалитетот е загарантиран, можете да бидете сигурни во безбедноста.
Дознај повеќе

Процес на нарачување

Добијте понуда за пакување

Изберете го саканиот тип на пакување и сопствени спецификации Контактирајте не за понуда.

Потврдете го примерокот

Изберете да ги добиете нашите бесплатни примероци за залихи или дизајнирајте нови примероци според вашите посебни потреби за тестирање на големината и квалитетот.

Нарачајте

Изберете го претпочитаниот начин на испорака и нарачајте на нашата платформа.

Испрати дизајн

Испратете ни е-пошта вашата датотека за дизајн, ние ќе го направиме уметничкото дело за да ви го потврдиме пред масовното производство.

Започнете со производство

Откако вашето уметничко дело ќе биде одобрено, ќе започнеме со производство, што обично трае 10-12 работни дена.

Пакување на бродот

Откако ќе ја поминеме проверката на квалитетот, ќе го испратиме пакетот до вашето одредено место.

Најчесто поставувани прашања

Која е вашата минимална количина за нарачка?

Нормално MOQ е 500-1000 парчиња за прилагоден печатен дизајн на него.

Како можам да добијам примерок за да се провери вашиот квалитет?

Ако сакате залихи на постоечки примероци тогаш, можеме да го испратиме нашиот примерок од акции за ваша референца.

Ако сакате прилагодено да го испечатите вашето лого на пакетот, тогаш треба да платите за да ги произведете трошоците за примерок.

Колку дена ќе биде готов примерокот? А што е со масовното производство?
  1. Генерално 5-7 работни дена за правење примерок.
  2. Обично се потребни 10-12 работни дена за масовно производство.
Како да направите плаќање?

Прифаќаме да платиме на банкарска сметка на нашата компанија.

Ние исто така прифаќаме плаќања со PayPal сметка.

Кои информации треба да ве известам ако сакам да добијам понуда?
  1. Кажете ни која големина е погодна за вас.
  2. Колку количини сакате да купите?
  3. Каква кутија со посебна форма сакате? Ако не, тогаш ви ја предлагаме нашата стандардна кутија за форма.
  4. Дали сакате да испраќате по воздушен пат или брод по море? Можеме да ги провериме трошоците за испорака за вас.
Како го испраќате готовото производство?
  1. По море или железница.
  2. Со авион
  3. Од страна на DHL, FEDEX, UPS, итн.
колку депозит за нарачката?

За мали нарачки, подобро е да ја платите вкупната сума; на овој начин, и вие и ние можеме да заштедиме банкарски трошоци.

За големи нарачки прифаќаме 30%-50% од уплатата.

Дојдете со нас денес!

Покажете им на луѓето вашето уникатно пакување, сега! верувајте ни, ако барате доверлив добавувач за пакување храна, нема да сакате да не пропуштите!
Започнете со TrustPrints